Úvodní strana > Krasoterapie > Krasoterapie pro děti

Krasoterapie - výtvarný kurz pro děti MALÝ TVŮRCE

Vaše děti se rodí jako tvůrci. Nemusí se nic učit. Stačí, když je jim dovoleno svobodně tvořit...

Krasoterapie® je originální metoda pro podporu kreativity a výtvarného tvoření, při kterém není důležitý výsledek, ale samotný proces tvorby a radost z činnosti. Jedná se tedy o tvůrčí činnost, která je výsledkem krásy vycházející zevnitř, a která se skrývá v každém dítěti. Krasoterapie ponechává dětem volnost, aby se krása z jejich nitra projevila. Vede tak k celkovému uspokojení, naplnění, zklidnění, relaxaci, emočnímu uvolnění, meditaci.

K čemu přispívá Krasoterapie?

Krasoterapie připívá k rozvoji kreativity za pomocí různých výtvarných technik, rozvoji vnímání krásy, tvořivosti, představivosti, sebepoznání, vnitřního klidu. Vede děti k bezprostřednímu výtvarnému vyjádření, rozvoji tvořivých schopností, využití představivosti, soustředění, umění být sám sebou. Klade důraz na to, aby se děti nebály projevit, neměly obavy experimentovat, zkoušet a samy tvořit dle vlastních představ a bez zásahů ze strany lektora.

Kde probíhá hodina Krasoterapie?

Činnost tvořivé výtvarné školy bala zahájena v roce 2012 v Pržně. Děti tvoří v zimě a za nepříznivého počasí v interiéru rodinného domu v inspirativním prostředí obklopeném krasoterapeutickými obrazy. V létě malují a kreslí v přírodě, v lese, na louce, na špalcích na zahradě.

Jak probíhá hodina Krasoterapie?

V rámci Krasoterapie si děti pod vedením lektorky tvořivým a nenásilným výtvarným způsobem hrají s výtvarnými prostředky a s jejich kombinací. K tomu se využívají různé výtvarné, meditační a arteterapeutické techniky, jako např. imaginace, koncentrace, restrukturalizace, transformace, rekonstrukce. Ke každému dítěti se přistupuje dle individuálních potřeb, práce v hodinách probíhá motivačně, děti nejsou do ničeho nuceni, ale spíše inspirováni. Díky malé skupince dětí (max. 6) je zajištěn velmi osobní přístup ke každému dítěti.

 

Co všechno hodina Krasoterapie obsahuje?

Metodou umělecké improvizace vedu děti k svobodné tvorbě bez důrazu na výsledek, ale samotný proces tvorby.

Lekce zahrnují následující činnosti:

1. Výtvarná a rukodělná tvorba

2. Meditace - umění se soustředit

3. Etika - umění diskuse a svobodného vyjádření

Komu je Krasoterapie určena?

Krasoterapie je určena všem dětem od 4-12 let.

Dětem prospívá smíšená věková skupina. Děti zažívají na lekcích spoustu zábavy, nádherných chvil a netradičních činností, že se jim nechce nikdy domů.

Co děti potřebují na hodinu Krasoterapie?

Součástí vlastní výbavy každého malého malíře jsou prstové barvy, akrylové barvy, tuš, pastelky. Doporučuji tradiční dětský kufřík nebo baťůžek, zástěrku nebo staré triko. Děti milují mít svoje vlastní potřeby ve vlastním malířském kufříku!

Další materiál (papíry, štětce, kelímky, voskovky, přírodniny a jiné výtvarné potřeby) jsou k dispozici v ateliéru nebo před každou lekcí obdrží rodiče e-mail, co si mají děti sebou na hodinu přinést.

Rezervace a přihláškysylvahanke@volny.cz, tel. 737 980 125

Téma příští hodiny

Průvodce Krasoterapií

Sylva Hankeová

Sylva je průvodkyní dětských duší. Vidí tvář Krásy ve všech a ve všem. Nejen tu, kterou vidíme svýma lidskýma očima, ale tu, která není vidět, uchopit ani sdělit slovy. Krásu, kterou můžeme pouze vnímat a prožít. V jejich obrazech a prožitkových setkáních Krasoterapie inspiruje a provází děti při vyjadřování Krásy, kterou nosí uvnitř.

Sylva je autorkou krasoterapeutických obrazů, eknihy Krása z nitra, alegorického kalendáře Venuše, zakladatelkou a lektorkou Krasoterapie pro děti a Krasoterapie pro ženy. V rámci projektu Tansformační kultura pořádá divadelní a koncertní představení. Je matkou dvou synů a úspěšná překladatelka a tlumočnice z německého jazyka.

Více o Sylvě najdete ZDE nebo na jejich osobních webových stránkách nebo v eknize Krása z nitra


Termíny a ceny

Cena kurzu je 1590 Kč/pololetí.

Termíny: zahájení kurzu od 20. září 2017-13. prosince 2017

středa: 16.30 - 17.30 hod. (děti 4-8 let)

čtvrtek: 16.30 - 17.30 hod. (děti 5-10 let) 

sobota: 10.00 - 11.00 hod. (děti 5-10 let)

Další termíny po domluvě. 

Rezervace a přihlášky: sylvahanke@volny.cz, tel. 737 980 125

Fotogalerie na facebooku

Jednotlivé lekce

Na jednotlivé lekce je možné dítě přihlásit v průběhu roku.

Jednotlivé lekce v roce najdete ZDE.

Před každou lekcí je potřeba účast nahlásit na tel. 737 980 125.

Tisk aktu ˇln ­ strany