Úvodní strana > O tvůrkyni Krasoterapie

Sylva Hankeová-tvůrkyně Krasoterapie

Sylva je tlumočnice vnitřní krásy. Světlem poznání maluje alegorické obrazy zachycující krásu lidské duše. 

 

Příliš nehovoří, ani nemlčí, ale její bytí maluje. Maluje niterný svět, o kterém přišla v barvách vyprávět"

 

Latinské slovo silva znamená les

Dnes už ví, že právě proto žije a tvoří v jeho těsné blízkosti. Jen několik kroků od vzrostlého lesa, jehož stromy mluví. Ráda v něm pobývá. Nalézá zde svobodný prostor, ticho, klid a inspiraci pro svou malířskou tvorbu. Vznikají zde alegorické obrazy nejen pro zkrášlení vnitřních prostor, ale zejména k pohlazení a probuzení duše - vnitřní krásy v nás.

Zde maluje Osobní obrazy , Patrony projektů a Alegorie ctností.

Přímý prožitek Bytí

Na základě přímého prožitku bytí, který ji byl dán, a který nelze popsat slovy, vidí svět jinak. Ponor do čisté Existence živého prázdna přišel spontánně a netrval dlouho. Od této chvíle je však trvale zakotvena ve statice Vědomí, z které vyvěrá dynamika a veškerá její tvorba.

Nejen v okamžiku, kdy se ponoří do tvorby, je nástrojem, na který hraje samotná Existence. Je "tlumočnice", kterou proudí energie Bytí. 

 

Malování otiskem úst

Malováním otisků úst objevila způsob, jak vyjádřit Ticho beze slov.

Vtisknuté polibky do obrazu nesou energii a vibraci lásky, která je za hranicemi slov.

A to nejkrásnější je za hranicemi slov...

Malováním ústy vznikl cyklus alegorických obrazů Venuše, které jsou součástí nástěnného kalendáře Venuše.

Sdílení a služba lidem

Aby mohla svou radost z života a tvorby sdílet a předávat, vytvořila projekt Krasoterapie - léčení probuzením vnitřní krásy při tvořivé činnosti.

Pořádá sebepoznávací výtvarná setkání Krasoterapie k probuzení kreativity, intuice a vnitřní krásy. K tomu využívá různých výtvarných, meditativních a arteterapeutických technik. Vede ženy a děti k bezprostřednímu výtvarnému vyjádření a napojení se na kreativní energii sebe sama.

Krasoterapii využívá při práci s dětmi a ženami.

Pořádá kurzy Krasoterapie pro děti a kurzy Krasoterapie pro ženy.

Malba alegorických 3D obrazů pro vás

Intuitivním vnímáním maluje osobní obrazy "Otisk duše" a obrazy pro podporu projektů "Patron projektu". Umožňuji tak jejích životu být obrazem.

Světlem poznání získala schopnost vtisknout nehmotný projev duše do hmoty. Dokáže vnímat krásu lidské duše a zachytit její jemnohmotný záchvěv, který zhmotňuje na plátně. Podle jména a data narození tvoří umělecké dílo s "otiskem duše" do hmoty. Dokáže zachytit poslání duše zde na Zemi - záchvěv osobnosti, který se splněním přání rozpouští.  Jedná se o osobní zářič, který zvědomuje potenciál vnitřní krásy. 

Pro podporu a ochranu projektů, osobních nebo obchodních značek tvoří "Patrony projektů".

Obrazy pro divadelní a koncertní představení

Pořádá výstavy, divadelní a koncertní vystoupení, která doprovází alegorické obrazy pro vytvoření pozitivní atmosféry a umocnění smyslových zážitků diváků.

V rámci projektu Transformační kultura pořádá od roku 2013 představení Léčivého divadla Gabriely Filippi v přírodě a v divadelním sále Sanatorií Klimkovic. Uspořádala již mnoho divadelních a koncertních představení, která již pohladila mnoho duší diváků.

 

Obrazy pro koncertní představení

V rámci Transformační kultury pravidelně pořádá koncerty ostravského zpěváka Patrika Kee nebo slovenského zpěváka Maoka.

 

 

 

Více o Sylvě ZDE

Tisk aktu ˇln ­ strany